İTHİB Başkanı İsmail Gülle Kızılay Platin Madalyasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elinden Aldı

İTHİB Başkanı İsmail Gülle Kızılay Platin Madalyasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elinden Aldı

Kızılay’ın 149. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle 11 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen Ödül Töreni’nde Türk Kızılayı’na verdiği desteklerden dolayı İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık’tan Platin Madalya Beratı almıştır.

Platin Madalyanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen İTHİB Başkanı Gülle, “Sadece ülkemizde değil tüm Dünya’da insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanında olan gurur kaynağımız Türk Kızılayı’na, bizler de Türk tekstilcileri olarak elimizden gelen katkıyı sunmak istedik. 149 yıldır, Dünya’nın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşen insanlara yardım ulaştıran Türk Kızılay’ımız bugün düzenlediği törenle bağışçıları olarak bizleri onurlandırdı. Yüzyılın insanlık hareketine katkıda bulunmak her Türk Vatandaşının görevidir” diye konuşmuştur.

Ekonominin milli gücü ihracatçıların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Kızılayı’nın yanında olacağını ifade eden İTHİB Başkanı Gülle, “Tekstil ihracatçılarımız dokuduğu kumaşlarla ekonomiye can, yardımlarıyla Türk Kızılayı’na kan olmaya devam edecek. Dünyadaki mazlumların yanında olan Türk halkının yardımseverlik duygularının lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Kızılayı Genel Başkanımız Kerem Kınık’ın önderliğinde gerçekleştirilen yardım faaliyetlerine bugüne kadar destek verdik, bugünden sonra da destek vermeye devam edeceğiz.” demiştir.