19. Malezya Uluslararası Helal Fuarı'nın MIHAS – Fuar Duyurusu Hk.

Sayın Üyemiz;

Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda, Kuala Lumpur Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği'nden alınan bir yazıya atfen, 19. Malezya Uluslararası Helal Fuarı'nın (MIHAS), 12-15 Eylül 2023 tarihlerinde Kuala Lumpur, Malezya’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

2022 yılında düzenlenen 18. MIHAS’ta, 32 ülkeden gıda teknolojileri, ilaç, kozmetik, turizm ve islami finans gibi sektörlerde faaliyet gösteren toplam 620 firma ürünlerini sergilediği ifade edilmektedir. Kuveyt, Endonezya ve Tayland başta olmak üzere 90 ülkeden yaklaşık 32 bin ziyaretçi söz konusu fuarı ziyaret ettiği bildirilmektedir. Ayrıca MIHAS ile eş zamanlı olarak helal ekonomisi ile ilgili konularda 20 ayrı konferans düzenlendiği belirtilmektedir.

Bu kapsamda Türkiye’den katılmak isteyen firmalarımıza ana organizatör tarafından 31 Ocak 2023 tarihine kadar katılım olması ve kayıt yapılması durumunda %30 indirim yapılacağı ifade edilmiştir.

Fuara ilişkin detay bilgiler ayrıca https://www.mihas.com.my/web sitesi üzerinden de görüntülenmekte olduğunu ifade edilmektedir.

Diğer taraftan, mezkur fuar 2023 yılı Bireysel Katılımı Desteklenen Sektörel Nitelikli Uluslararası Fuarlar Listesi'nde yer almakta olduğu bildirilmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.