Avustralya Genel Nitelikli Ticaret Heyeti Hk.

Sayın üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, TİM ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (AKİB) organizasyonunda 26 Şubat - 04 Mart 2023 tarihleri arasında Avustralya’ya yönelik tüm sektörlerin katılımına açık Genel Nitelikli Ticaret Heyetinin gerçekleştirilecek olup, Sydney ve Melbourne şehirlerini kapsayacak söz konusu organizasyonda Avustralya’dan iş insanlarının davet edileceği genel nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Bahse konu heyete başvuru için son tarihin 13 Ocak 2023 Cuma günü mesai bitimi olduğu belirtilerek, bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/australia-sydney-melbourne-2023/company/register internet adresinde yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulmasının gerekmekte olduğu ifade edilmektedir. Firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalar için eşleştirme hizmeti, ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer ve tercüman giderlerinden oluşan katılım bedeliNİN 3.500-$ olduğu belirtilmektedir. Ön değerlendirme sonucu katılımı uygun görülen firmalara konuya ilişkin bilgilendirmenin e-posta aracılığıyla yapılacağı ifade edilmektedir.

Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalar için heyete katılımları başvuru formlarının firmalarca doldurulması ve ödeme dekontlarının AKİB Genel Sekreterliği’nin [email protected] e-posta adresine ulaştırılmasıyla kesinleşecektir.

Bilgilerinize sunarız.