Davetiye- Finlandiya Bakan Delegasyonu -7 Haziran 2022, Salı

Sayın Üyemiz,

Finlandiya’nın Kalkınma, İş Birliği ve Dış Ticaret Bakanı Sn. Ville Skinnari, Türkiye ile Finlandiya arasında Ortak Ekonomi ve Ticaret Komisyonu (JETCO) imzalanması vesilesiyle 6-8 Haziran tarihleri arasında kendisine eşlik edecek iş delegasyonu ile birlikte Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirecektir.  Anılan ziyaret programının düşük karbon ve döngüsel ekonomi, sürdürülebilir üretim konularına odaklanması planlanmaktadır. Bahse konu ziyaret kapsamında, Finlandiya Büyükelçiliği ve Business Finland 7 Haziran 2022 Salı günü Hilton Bosphorus Harbiye Oteli’nde üst düzey yetkililerin katılımıyla bir etkinlik düzenleyecektir.

 

Türkiye ve Finlandiya’da sürdürülebilir tekstildijital teknolojiler, döngüsel ekonomi, sürdürülebilir imalat, çelik, enerji ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren  sektör firmalarını bir araya getirerek Türkiye ve Finlandiya arasında bahsi geçen sektörlerdeki ticari ilişkilerin gelişmesine, sektörel uzmanlık deneyimlerinin paylaşılmasına, bilgi alışverişinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla organize edilen etkinlikte Türk ve Fin uzmanların katılımıyla eş zamanlı oturumlar düzenlenecektir.

 

İTHİB üyelerinin “Sürdürülebilir Tekstil Toplantısı ve İkili Görüşmeler Etkinliği” ne teşrif etmeleri beklenmekte olup etkinlik bilgileri aşağıda yer almaktadır.

 

  • Sürdürülebilir Tekstil Toplantısı 13:00 – 14:15 ve İkili Görüşmeler Etkinliği 14:15 – 16:00

Bu çerçevede ekte Finlandiya Büyükelçisi Sn. Ari Mäki’nin davetiyesi, 7 Haziran Salı günkü etkinliklere ilişkin program akışı, kayıt bağlantıları ve delegasyon broşürü yer almaktadır.

 

Ek: 

Davetiye

Delegasyon Broşür- Türkiye

Delegasyon Broşür Tekstil

 

Bilgilerinize