Etiyopya Genel Ticaret Heyeti Hk.

Sayın üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, TİM ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (KİB) organizasyonunda 20 - 24 Mart 2023 tarihleri arasında Etiyopya’ya yönelik tüm sektörlerin katılımına açık Genel Nitelikli Ticaret Heyetinin gerçekleştirilecek olup, Addis Ababa şehrine kapsayacak söz konusu organizasyonda Etiyopya’dan iş insanlarının davet edileceği genel nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Bahse konu heyete başvuru için son tarihin 20 Ocak 2023 Cuma günü mesai bitimi olduğu belirtilerek, bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/ethiopia-addis-ababa-2023/company/register internet adresinde yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulmasının gerekmekte olduğu ifade edilmektedir. Firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalar için eşleştirme hizmeti, ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer ve tercüman giderlerinden oluşan katılım bedelinin 22.000-TL olduğu belirtilmektedir. Ön değerlendirme sonucu katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirmenin e-posta aracılığıyla yapılacağı ifade edilmektedir.

Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılımları başvuru formlarının firmalarca doldurulması ve ödeme dekontlarının KİB Genel Sekreterliği’nin [email protected] e-posta adresine ulaştırılmasıyla kesinleşecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Ek: Etiyopya Genel Ticaret Heyeti Duyuru Metni (4 Sayfa)