Fuar Duyurusu (Abidjan) Hk.

Sayın üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan alınan bir yazıda, Rabat Ticaret Müşavirliğinden alınan bir yazıya atıfla, İslam Ticaret Geliştirme Merkezi (ICDT) tarafından “Fildişi Sahili Sanayi, Ticaret ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Bakanlığı”, “Pamuk ve Kaju Konseyi” ve “Zanaatkarlar ve KOBİ'ler Teşvik ve Geliştirme Bölge Konseyi” işbirliği ile, Abidjan şehrinde, 19-23 Ekim 2022 tarihleri arasında İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkelerinin 2. Pamuk, Tekstil ve Hazır Giyim Fuarının ve söz konusu Fuara paralel olarak “1. Abidjan Uluslararası Pamuk, Tekstil Ürünleri ve Giyim Fuarı”nın düzenleneceği ve söz konusu Fuarın marjında, -ITC ile işbirliği içinde pamuk sektöründe kadın girişimcilere ve kooperatiflere yönelik Pazara
Erişim ve İhracat Stratejileri Eğitim Çalıştayı (19 Ekim 2022), -SMIIC ile işbirliği içinde pamuk, tekstil ve giyim ürünlerinin Sertifikasyonuna ilişkin Çalıştay (20 Ekim 2022), - Tekstil Sanayiine ilişkin Alıcılar/Satıcılar Toplantısı (20 - 21 Ekim 2022), - Fildişi Sahili Yatırım Teşvik Merkezi ile işbirliği içinde İİT - Fildişi Sahili Yatırım Forumu (21 Ekim 2022) düzenleneceği belirtilmektedir.

Bu itibarla, fuara katılım için 05 Ekim 2022 tarihine kadar katılımın teyit edilmesi gerektiği bilgisi verilmiş olup, fuar alanının metrekare fiyatları, bilgi veya rezervasyon için irtibata geçilecek kişilerin iletişim bilgileri ve fuar katılım formuna ekte yer verilmektedir. Diğer taraftan, “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Bakanlığımız internet sitesinde yer alan “Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerektiği konusunda ilgili firmalarımızın bilgilendirilmeleri büyük önem taşımaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

Ek: Fuar Bilgileri için tıklayınız.

İlgili Dosyalar