Fuar Duyurusu (Fildişi Sahili) Hk.

Sayın üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan alınan bir yazıda, Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıda, Fildişi Sahilinin Ankara Büyükelçiliğinden alınan Notaya atıfla, "8. Afrika CEO Forumu"nun ülkenin başkenti Abidjan'da 13-14 Haziran 2022 tarihlerinde düzenleneceği ve Afrika'dan ve dünyadan üst düzey özel sektör yöneticilerinin katılması öngörülen sözkonusu etkinliğin Türk iş insanlarına duyurulmasına yönelik olarak Fildişi Sahili makamlarının ülkemizden destek talebi belirtilmektedir.

Diğer taraftan, “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Bakanlığın internet sitesinde yer alan “Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerektiği hususuna dikkat edilmesinin büyük önem taşıdığı belirtilmektedir.

Bu kapsamda, söz konusu Forum'a ilişkin detaylı bilgilere ve katılım formlarına www.theafricaceoforum.com internet sayfasından erişim sağlanacağı ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.