Hindistan (Mumbai) Fiziki Ticaret Heyeti Hk.

Sayın üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda,T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu,TİM organizasyonu ile 9-13 Ekim 2022 tarihleri arasında Hindistan’a yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Fiziki Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek olup, Mumbai şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Hindistan’dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

Bahse konu ticaret heyetine başvuru için son tarihin 2 Ağustos 2022 Salı günü mesai bitimi olduğu belirtilmektedir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/india-2022/company/register internet adresinde yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmasınım gerekmekte olduğu ve firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımız için ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer ve tercüman giderlerinden oluşan katılım bedelinin 26.000-TL olduğu ifade edilmektedir. Eşleştirme firması tarafından ön değerlendirme yapılan ve katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacaktır. Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılımları ödeme dekontlarının Türkiye İhracatçılar Meclisi'ne ([email protected] - [email protected]) ulaşmasıyla kesinleşecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Ek: Taslak Program

Ayrıntılı Bilgi:
Hüseyin GÖK, E-posta: [email protected] Tel: 0212 454 07 02
Savaş ÖZGÜR, E-posta: [email protected] Tel: 0212 454 08 59

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
• Hindistan’a girebilmek için en az 2 doz aşının yaptırılmış olması gerekmektedir. En az 2 doz aşısını olmamış kişilerin ise uçuştan en çok 72 saat önce PCR testi olması gerekmektedir. Ayrıca aşı belgelerinin veya PCR test sonucunun Hindistan hükümetinin sistemine yüklenmesi ve ilgili formun doldurulması gerekmektedir.
• Hindistan hükümetinin uyguladığı Covid tedbirlerine ilişkin daha detaylı bilgi için https://www.mohfw.gov.in/pdf/GuidelinesforInternationalarrivalsupdatedon10thFebruary2022.pdf adresinde bulanan sayfaya bakılmalıdır.
• Uçuş öncesi formun doldurulması ve talep edilen belgelerin sisteme yüklenmesi katılımcının sorumluluğunda olacaktır. Yanlış veya eksik bilgiden dolayı uçuşa veya ülkeye alınmama durumlarından Meclisimiz sorumlu olmayacaktır.
• Katılım bedeli, aşağıda belirtilen paket kapsamında 26.000-TL’dir.
• Ödemelerin, Başvuru Formu doldurulduktan sonra katılımcının belirtmiş olduğu e-posta adresine gönderilen onay mesajı içeriğindeki katılımcıya özel bağlantı üzerinden kredi kartı ile veya Meclisimizin banka hesabına havale yoluyla gerçekleştirilmesi mümkündür. Meclisimiz banka bilgileri katılımı uygun görülen firmalarımıza e-posta aracılığı ile iletilecektir.
• Katılım bedeli ödemelerinin, başvurucu firma hesabından yapılması gerekmektedir.
• Heyete katılım ödeme dekontlarının Meclisimize ([email protected] - [email protected] )ulaşmasıyla kesinleşecektir.
• Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebi ile başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.
• Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.
• Türk ihracatçılarımız ve yabancı alımcı firmalar arasındaki eşleştirme çalışması, Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra B2B firmasınca yürütülecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.
• B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.
• Konaklama ve ikili iş görüşmelerinin yapılacağı otel bilgisi netleştiğinde katılımcı firmalarımıza bilgi verilecektir.
• Meclisimizin, Hindistan (Mumbai) Ticaret Heyeti’ni Covid-19 salgınının seyrini göz önüne alarak iptal etme hakkı saklıdır.


Katılım Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:
· Gidiş-Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti         · 5 yıldızlı otelde 4 gece konaklama
· Vize Ücreti                                                      · İkili İş Görüşmeleri (B2B)
· Toplantı günü öğle ve akşam yemeği             · Seyahat Sağlık Sigortası
· Heyet kapsamındaki transferler                      · Toplantı günü gerek duyulduğunda tercüman hizmeti

İlgili Dosyalar

TaslakProgram180722

(0.265395 mb)