İGE Kefalet Portalı Bilgilendirmesi Hk.

Sayın Üyemiz,

İhracatı Geliştirme A.Ş.’den alınan bir yazıda, ihracatçıların finansmana en uygun koşullarda erişimini sağlayacak yeni uygulama İGE Kefalet Portalı’nın 02.10.2023 tarihinde kullanıma açılmış olduğu ve 20.12.2023 tarihinde T.C. Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa Tuzcu, İGE Genel Müdürü Sayın Kasım Akdeniz ve TİM Genel Başkanı Sayın Mustafa Gültepe’nin katılımı ile basın lansmanı yapıldığı belirtilmektedir.

Bu kapsamda İGE Kefalet Portalı Sistem Kullanım Rehberi ekte yer almaktadır. İGE Kefalet Portalı’na web sitesi üzerinden giriş yapılabilmektedir. Uygulamanın tanıtımını içeren videolar linkte yer almaktadır. 

 

İGE Kefalet Portalı Hakkında Kısa Bilgi:

Kapsamlı veri ve ileri teknoloji kullanılarak hayata geçirilen bu yenilikçi uygulama sayesinde, kredi ihtiyacı olan bir ihracatçı kredi talebini aynı anda İGE ortağı olan tüm bankalara gönderebilmektedir. Bankalar da İGE’nin kefaletini içeren bu kredi talebini değerlendirecek ve yine bu uygulama üzerinden fiyat, vade, teminat gibi temel finansman koşullarını içeren tekliflerini ihracatçıya iletebileceklerdir. Nihayetinde ihracatçı kendisi için en iyi koşulları sunan bankadan kredisini kullanabilecektir. Bu sayede ülkemizin herhangi bir yerindeki bir ihracatçı tek bir noktadan tüm bankalara ulaşabildiği gibi, bir banka da kredi ihtiyacı duyan tüm ihracatçılara tek bir uygulama üzerinden ulaşabilecektir. 

Bilgilerinize sunarız.