İGE Kefalet Portalı Hk.

Sayın Üyemiz,

İhracatı Geliştirme Anonim Şirketinden alınan bir yazıda, ihracatçıların finansmana uygun koşullarda erişimini sağlayacak olan yeni uygulamaları “İGE Kefalet Portalı”nın Şubat 2023’te fiilen uygulamaya alınması planlandığı fakat yaşanan deprem felaketi sebebiyle portalın açılışının ertelenmek durumunda kaldığı ifade edilmektedir.

Bahsi geçen yazıda devamla, İGE Kefalet Portalı’nın bu defa 02.10.2023 Pazartesi günü başvurulara açılması planlandığı bildirilmektedir. İGE Kefalet Portalı’na www.ihracatigelistirme.com.tr web sitesi üzerinden giriş yapılabilecektir. Ayrıca, ihracatçılarımızın uygulamayı etkin ve sorunsuz kullanmalarını teminen, İGE Kefalet Portalı kullanım rehberi ve ilgili akış dokümanları ekte yer almaktadır.

İGE Kefalet Portalı ile;

  • Kredi ihtiyacı olan bir ihracatçı, kredi talebini aynı anda İGE ortağı olan tüm bankalara gönderebilmektedir. Bankalar da İGE’nin kefaletini içeren bu kredi talebini değerlendirecek ve yine bu uygulama üzerinden fiyat, vade, teminat gibi temel finansman koşullarını içeren tekliflerini ihracatçıya iletebileceklerdir. Nihayetinde ihracatçı kendisi için en iyi koşulları sunan bankadan kredisini kullanabilecektir. Bu sayede ülkemizin herhangi bir yerindeki bir ihracatçı tek bir noktadan tüm bankalara ulaşabildiği gibi, bir banka da kredi ihtiyacı duyan tüm ihracatçılara tek bir uygulama üzerinden ulaşabilecektir.

Bilgilerinize sunarız.