Kamerun (Douala) Ticaret Heyeti Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) gelen bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, TİM ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İMMİB) organizasyonunda, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler ile ticari ilişkilerimizin geliştirilmesi, bahse konu ülkelere yönelik ihracatımızda artış sağlanması ve ihraç ürünlerimizin tanıtımı amacıyla 1-5 Ekim 2023 tarihleri arasında Kamerun’a yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecek olup Douala şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Kamerun’dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlandığı tarafımıza iletilmiştir.

Bahse konu ticaret heyetimize başvuru için, son tarih 18 Ağustos 2023 Cuma günü mesai saati bitimi olduğu ifade edilmiştir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/cameroon-douala-2023/company/register internet adresinde yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup, firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımız için ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer ve tercüman giderlerinden oluşan katılım bedeli 1.500 USD olarak belirlendiği vurgulanmıştır.

Başvurular başta Çelik, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri, Demir ve Demir Dışı Metaller (Yapı sektörü), Elektrik-Elektronik, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri, Tekstil ve Maden sektörleri olmak üzere tüm sektörlere açık olduğu belirtilmiştir. Eşleştirme çalışması kapsamında ön değerlendirme yapılan ve katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacağı bildirilmiş, ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalar için heyete katılımları ödeme dekontlarının İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğine ([email protected] ) ulaşmasıyla kesinleşeceği ifade edilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

EK:

1-Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar (2 Sayfa)

2-Kamerun (Douala) Ticaret Heyeti Taslak Programı (1 Sayfa)