MIKTA Dönem Başkanlığımız Kapsamında OECD Daimi Temsilciliğimizce Düzenlenecek Sanal Toplantı Hk.

Sayın Üyemiz,

TİM’den alınan bir yazıda, Dışişleri Bakanlığının MIKTA (Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye, Avustralya) Dönem Başkanlığı kapsamında, 9 Mayıs 2022 tarihinde, OECD üyesi MIKTA ülkeleri ve Endonezya'nın Paris Büyükelçiliğinin katılımıyla "The Role of Women in Economy and Empowerment of Women Entrepreneurs in MIKTA Countries" temalı sanal bir yuvarlak masa toplantısının düzenleneceği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, toplantının açılış konuşmasını, OECD Girişimcilik, KOBİ'ler, Bölgeler ve Şehirler Merkezi (CFE) Direktörü Lamia Kamal-Chaoui, moderatörlüğünü ise Girişimcilik, KOBİ ve Turizm Birimi Başkanı Céline Kauffmann’ın yapacağı; toplantıya ülkemizden panelist olarak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Melisa Tokgöz MUTLU ile Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGIDER) Başkanı Sn. Emine ERDEM’in (video mesajla) iştirak edeceği belirtilmektedir.

Webinar formatında yapılacak olan toplantının ana hatları, panelistleri, internet bağlantısı ve taslak gündemini içeren belgeye ekten ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Ek: MIKTA Virtual Roundtable Discussion

İlgili Dosyalar