Peru'da Önümüzdeki Dönemde Düzenlenecek Fuarlar

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı'ndan alınan bir yazıda, Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan bir yazıya atfen Lima’daki Villa Ciudad Ferial adlı fuar alanında:

  • 24-27 Ağustos 2022 tarihlerinde, 9. Expo Plast Peru Uluslararası Plastik Endüstrisi Fuarı, 2. Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Konferansı ile Uluslararası Ambalaj Fuarı’nın,
  • 8-11 Eylül 2022 tarihlerinde yiyecek-içecek sektörüne yönelik 7. GASTROMAQ Uluslararası Fuarı ile moda ve tekstil sektörüne ilişkin TEXTILINCA Fuarı ve grafik tasarım alanına yönelik 21. GRAFINCA Fuarı’nın,
  • 22-25 Eylül 2022 tarihlerinde ise güzellik, sağlık, dekorasyon gibi çeşitli sektörlerden orta ve küçük işletmelere yönelik İş ve Ev Fuarı’nın düzenleneceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Bakanlığımız internet sitesinde yer alan “Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerektiğine dikkat çekilmektedir. 

Ağustos 2022-Eylül 2022 döneminde düzenlenmesi öngörülen fuar ve etkinlikleri içeren liste ilişikte sunulmakta olup etkinliklere ilişkin detaylı bilgilere “https://feriasenperu.com/calendario-ferial.php” adresinden erişilebilmektedir.

Ek: Peru 2022 Fuar Takvimi

Bilgilerinize sunarız.

İlgili Dosyalar