PLMA Chicago 2023 / Milli Katılım Duyurusu Hk.

Sayın Üyemiz,

 

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genal Sekreterliği’nden gelen bir yazıda, 12-14 Kasım 2023 tarihleri arasında Chicago/ABD’de düzenlenecek olan “PLMA's 2023 Private Label Trade Show” Fuarı’nın Türkiye milli katılımının 10ncu kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilmesi planlandığı tarafımıza bildirilmiştir. Bu çerçevede, mezkûr fuar organizasyonuna Türkiye’nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 19.05.2023 tarihine kadar aşağıda linki yer alan online başvuru formunu doldurmaları gerektiği belirtilmiştir.

Online Başvuru Formu: https://forms.gle/kTocz4r6byCso7Wn7

Katılım Bedeli: Tahmini 1200 $ /m2 (nakliyesiz)

                           Tahmini 1360 $ /m2 (nakliye dahil)

Katılım bedeline dahil olan hizmetler;

  • Yer kirası,
  • Özel stant konstrüksiyonu,
  • Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,
  • Kataloğa giriş bedeli,  
  • Elektrik ve internet bağlantısı,
  • Genel Sekreterliğimizce hazırlanan firma broşüründe yer alma
  • Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez)

 

Fuarda; gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler, …) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, havlu, bornoz, mutfak eşyalarıev eşyaları, dikiş malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünler sergilenebildiği ifade edilmiştir. Senede bir kez düzenlenen fuara 2022 yılında 54 ülkeden yaklaşık 1.450 katılımcı firma katılmış ve fuarı 5.200’ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaret etmiştir. 2020 ve 2021 yıllarında pandemi sebebiyle iptal edilen fuara, küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere “Marka Ürün” tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katıldığı belirtilmiştir. Fuarda Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware olmak üzere 3 ana bölüm bulunacağı vurgulanmıştır.

Fuarın milli katılımının, “5973 Sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 452.000 Türk Lirası’na kadar destekleneceği ifade edilmiştir.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

EK: Katılım Şartları (2 sayfa)

 

İlgili kişiler:

Osman BÜLBÜL (Dahili: 1131)

E-mail: [email protected]

İdil Dilan ÖĞÜT (Dahili: 1133)

E-mail[email protected]

 

 

İlgili Dosyalar