S.Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı Hk.

Sayın üyemiz,

İstanbul Maden Metaller İhracatçı Birlikleri'nden ( İMMİB) alınan bir yazıda, 19-21 Mart 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde düzenlenecek olan Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarına nakliye hariç katılım başvurularının alınmaya devam edildiği ifade edilmektedir. Söz konusu fuarın tüm sektörlerden firmaların katılımına açık olduğu, yer kirası, stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, B2B eşleştirme hizmeti ve diğer hizmetleri içeren nakliye hariç katılım bedelinin 710 USD/m2 olduğu belirtilmektedir.

Fuar katılımının, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın 5973 Sayılı İhracat Destekleri Hakkında Kararının 7’nci maddesi çerçevesinde desteklenecek olup, Suudi Arabistan’ın hedef ülkeler arasına alınması ile desteğe esas tutar m2 başına 11.600 TL’ye (mikro ve küçük işletmeler* için 12.428 TL/m2) yükseltildiği belirtilerek, genel nitelikli fuarlarda destek üst limitinin 2023 yılı için 271.000 TL olarak belirlendiği ifade edilmektedir.

Katılımcı her firma için B2B ikili iş görüşmesi hizmeti de sağlanacak olan söz konusu fuara iştirak etmek isteyen üyelerimizin, https://turkexpo.immib.org.tr/ linkinde yer alan Katılım Formu’nu doldurmaları ve katılım bedelinin yarısının yatırıldığını gösterir banka dekontunu [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir. Anılan fuara şu ana kadar katılım başvurusunda bulunan firma listesi ve taslak yerleşim planı ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN WEB: https://immib.org.tr/tr/suudi-arabistan-turk-ihrac-urunleri-fuari-duyurusu

İLGİLİ PERSONELLER: Havva DENİZ (212 454 07 82 ), Ali BİLGİ (212 454 06 72)

Ekler:
1. Katılımcı Firma Listesi (2 sayfa)
2. Fuar Yerleşim Planı (1 sayfa)

İlgili Dosyalar