TANZANYA (DARÜSSELAM) TİCARET HEYETİ 2-6 HAZİRAN 2024

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve TİM organizasyonu ile 2-6 Haziran 2024 tarihleri arasında Tanzanya’ya yönelik tüm sektörleri kapsayan genel nitelikli bir Ticaret Heyeti gerçekleştirileceği ve Darüsselam şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Tanzanya’dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü tarafımıza bildirilmiştir.

Bahse konu heyete başvuru için son tarih 8 Mart 2024 Cuma günü mesai bitimidir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/tanzania-dar-es-salaam-2024/company/register internet adresinde yer alan Başvuru Forumu’nun eksiksiz olarak doldurulacağı ve firmalarımızdan ekonomi sınıfı uçak biletli katılım paketi için 1.500 USD tahsil edileceği ifade edilmiştir. Başvurular başta Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Enerji, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, İnşaat Malzemeleri, Makine ve Aksamları (Tarım ilaç ve makineleri, Gıda/Tarımsal İşleme), olmak üzere tüm sektörlere açık olduğu belirtilmiştir.

Heyete katılım, başvuru formlarının doldurulması ve ödeme dekontlarının TİM’e ulaştırılmasıyla kesinleşeceğinin altı çizilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Ek:

1- Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar (2 Sayfa)

2- Tanzanya (Darüsselam) Ticaret Heyeti Taslak Programı (2 Sayfa)