T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un Gürcistan Ziyareti Kapsamında İş Forumu Hk.

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş’un katılımıyla “Türkiye, Gürcistan ve Avrupa Birliği arasında Çapraz Kümülasyon: Ticaret ve Yatırım Fırsatları" İş Forumunun 9 Eylül 2022 tarihinde Sheraton Grand Tbilisi Metechi Palace’ta gerçekleştirilmesi öngörüldüğü; Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığının ev sahipliğinde ve Gürcistan Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB ve DEİK iş birliğinde düzenlenecek söz konusu İş Forumuna, çapraz kümülasyon araştırması kapsamındaki sektörlerde faaliyet gösteren Türk ve Gürcü firmaların katılımı beklendiği belirtilmektedir.

Söz konusu etkinlik çerçevesinde Gürcü iş insanları ile ikili görüşmeler gerçekleştirmeyi, Türkiye-Gürcistan ve Gürcistan-AB arasındaki Serbest Ticaret Anlaşmaları ve çapraz kümülasyon mekanizmasının sağladığı avantajlardan yararlanmayı arzu eden, bu kapsamda ortak girişim ve/veya yatırım projelerine ilgi duyan üyelerimizin bağlantıdaki (https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1441/18875formu doldurmaları rica olunur. Detaylı program bilgisi ön kayıt yaptıran firma temsilcileri ile bilahare paylaşılacaktır.

Başvuru ve Katılım Koşulları:

• Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.

• İş Forumuna katılım ücretli olup, 115 ABD Doları tutarındaki katılım ücretinin katılımcı kayıt formu sonunda açılan ödeme sayfasında kredi kartı ile yapmaları veya aşağıdaki hesaba yatırmaları gerekmektedir:

Hesap Adı: DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU

Banka Adı: YAPI VE KREDİ BANKASI

Şube Adı: GALATASARAY ŞB.

Şube Kodu: 495

Para Birimi: USD

Hesap No: 70531331

IBAN: TR 910006701000000070531331

• Ödeme sırasında açıklama kısmında katılımcı ad-soyad ve “Gürcistan İF” yazılması gerekmektedir

• Uçak biletleri, Tiflis’te konaklama ve şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir.

• T.C. vatandaşları Gürcistan’a nüfus cüzdanlarıyla giriş yaparak, 1 yıl süre ile vizesiz olarak kalabilmektedirler.

• Gürcistan’a girişte en az 2 doz aşı olduğunuzu kanıtlayan aşı kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen aşı kartları Gürcistan tarafından kabul edilmektedir.

Bilgilerinize sunulmaktadır.

 

EK: Taslak Program (1 sayfa, İngilizce) için tıklayınız.

        Katılım Formu için tıklayınız.

İlgili Dosyalar

deikek

(0.020043 mb)