Tekstil Yan Sanayi Veri Tabanı Hakkında

Sayın Üyemiz,

İstanbul Ticaret Odası'ndan (İTO) alınan bir yazıda, Odalarının çalışmaları arasında önemli bir yer tutan Yan Sanayi Borsasının, 1990 yılından bu yana, yan sanayici üyelerinin ana sanayicilerle çeşitli alanlardaki ilişkilerini geliştirmeye devam ederek yerli üretimin artırılması için katkı sağlamaya yönelik faaliyetlerini ulusal ve uluslararası düzeyde sürdürdüğü bildirilmektedir.

Bu çerçevede, kapsamlı bir araştırma sonucu oluşturulmuş 3.500'e yakın yan sanayiciden oluşan Yan Sanayi Borsası veri tabanında yer alan firmalar, otomotivden makineye, beyaz eşyadan savunma ve havacılık sektörlerine kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir. Söz konusu firmaların iş hacimlerinin arttırılması, ihracat imkanının sağlanması ve müşteri portföylerinin geliştirilmesi amacıyla yerli ve yabancı pek çok ana sanayici firma ile Tedarikçi Günleri, ikili görüşmeler vb. çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmekte olup, söz konusu etkinlikler bahsi geçen sektörlerde büyük talep ve memnuniyetle karşılanmaktadır.

Bu kapsamda, İTO Yan Sanayi Borsası altında yukarıda anılan sektörlere verilen ücretsiz hizmetlerin benzerlerinin tekstil ve tekstil yan sanayi sektörlerine yönelik olarak da verilmesi hedeflenmektedir. Hazırlık çalışmalarına başlanan Tekstil Yan Sanayi Veri Tabanına https://tr.surveymonkey.com/r/CZV7TKY linkinden kayıt yaptırılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.