Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim  Programı Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıya atıfla, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerlerinin Ticaret Bakanlığı görev alanındaki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlendiği ifade edilmektedir.

Bahse konu yazıda devamla, 2023 yılı Ocak-Haziran döneminde Ticaret Bakanlığı tarafından “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” adı altında hem fiziki hem de çevrimiçi olarak Ankara, Antalya, Konya, Ordu ve Giresun illerinde olmak üzere 5 Fiziki, 14 çevrimiçi organizasyon gerçekleştirildiği ve bu organizasyonlara 5344 kişinin katılım sağladığı belirtilmektedir.

Öte yandan, 2023 yılı Eylül-Aralık döneminde, program içeriklerinin geliştirilerek “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” adlı organizasyonların gerçekleştirilmeye başlandığı, etkinliklerin uygun görülen illerde fiziki olarak ve Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde 2-3 günlük programlar halinde Türkiye genelinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Bu çerçevede, Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak, ekte yer alan program akışı çerçevesinde 19-20-21 Eylül 2023 tarihlerinde çevrimiçi bir eğitim gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Programa katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin 15 Eylül 2023 tarihi saat 12.00’ye kadar link üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 18 Eylül 2023 tarihinde çevrimiçi katılım linki gönderilecektir. Bu kapsamda başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasının önem arz etmektedir.

Bilginize sunarız.