Tim Bölgesel Sürdürülebilir İhracat Seferberliği Marmara Online Eğitim Programı Hk.

Sayın üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda,İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Avrupa Yeşil Mutabakatı hedeflerine uyum politikaları doğrultusunda, TİM tarafından 21 Haziran 2021 tarihinde kamuoyuyla paylaşılan “TİM Sürdürülebilirlik Eylem Planı” kapsamında ihracatçılarımıza yol göstermek adına muhtelif çalışmalar yürütüldüğü ifade edilmektedir.

Söz konusu Eylem Planı’nın ana hedeflerinden biri olan eğitim programları kapsamında, daha fazla üretici, girişimci ve ihracatçıyı Avrupa Yeşil Mutabakatı, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik sürecine ilişkin bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla ilgili bakanlık ve kamu kurumları, sektör temsilcileri ve akademisyenlerin katılımıyla “TİM Bölgesel Sürdürülebilir İhracat Seferberliği Eğitim Programları” nın düzenlendiği ifade edilmektedir. İlk olarak 28 Şubat 2022 tarihinde Marmara bölgesine yönelik çevrimiçi gerçekleştirilen eğitimden önemli kazanımların elde edildiği belirtilmektedir.

27 Aralık 2022 Salı günü 9.30-16.15 saatleri arasında ise “TİM Bölgesel Sürdürülebilir İhracat Seferberliği Ege Eğitim Programı” çevrimiçi olarak düzenlenecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Kayıt Linki: https://tim.org.tr/tr/surdurulebilirlik-egitim-basvuru