Türkiye-Afrika IV. İş ve Ekonomi  Forumu (TABEF2023)

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından gelen bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde ve Afrika Birliği Komisyonu iş birliğinde; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda, 12- 13 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde “Sınamalar ve Fırsatlar: Daha Güçlü Türkiye-Afrika Ekonomik Ortaklıkları” ana temasıyla, Türkiye-Afrika IV. İş ve Ekonomi Forumu (TABEF2023) gerçekleştirileceği tarafımıza bildirilmiştir.

T.C. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Afrika Birliği Dönem Başkanı ve Komorlar Birliği Devlet Başkanı Sayın Azali Assoumani ile T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Bolat’ın teşrifleriyle düzenlenecek Forumda, tüm Afrika ülkelerinden 50’nin üstünde devlet başkanları ve bakanlar ile kurum ve kuruluş başkanları, Afrika bölgesel ekonomik topluluklarının genel sekreterleri, ticaret ve sanayi odaları başkanları, uzman konuşmacılar ve panelistler ile Türk ve Afrikalı toplam 3.000 iş insanının katılımı öngörüldüğü belirtilmiştir. TABEF2023 kapsamında, Afrika-Türkiye ekonomik ilişkilerinin, kazan-kazan ve sürdürülebilirlik temelinde daha da ileri taşınması hedeflendiği vurgulanmıştır. 2 gün sürecek Forumda, tüm sektörlerde B2B ikili iş görüşmeleri ve B2G toplantıları, tematik paneller, proje sunumları ve fuar alanı düzenleneceğinden bahsedilmiştir.

Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgilere (taslak program, ziyaretçi ve stant katılımı kayıt formları http://tabef.org/tr/  web sitesinden ulaşılabildiği belirtilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Ek:

1) TABEF2023 Duyuru Görseli ( 1 Sayfa)

2) TABEF2023 Sponsorluk Dosyası (29 Sayfa)

İlgili Dosyalar