Türkiye - Bangladeş İş Forumu ve İkili Firma Görüşmeleri Hk.

Sayın üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, DEİK/Türkiye-Bangladeş İş Konseyi ve Bangladeş Dakka Ticaret ve Sanayi Odası (DCCI) iş birliğiyle 29 Eylül 2022 Perşembe günü saat 10:30 - 15:30 arasında Gayrettepe Dedeman İstanbul Oteli’nde “Türkiye – Bangladeş İş Forumu ve İkili Firma Görüşmeleri” düzenleneceği belirtilmektedir. Söz konusu etkinliğe, Dakka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rizwan Rahman, Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan ve Bangladeş iş dünyasından geniş katılımlı bir iş heyeti katılım sağlayacaktır. Bangladeş’teki iş ve ticaret fırsatlarının ele alınacağı iş forumunda Bangladeş’ten katılım sağlayan firmalar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

165 milyon kişilik nüfusuyla önemli bir pazar sunan Bangladeş, 2009-2010 arasında %7 ortalama büyüme kaydederek Asya – Pasifik bölgesinin en hızlı gelişen ekonomilerinden bir tanesi olmuştur. Bangladeş’in ekonomik olarak kaydettiği gelişme hızına paralel olarak hemen her sektörde ticaret ihtiyacı hızla artmaktadır. Bu gelişmelerin yanı sıra Bangladeş’in inşaat sektörünün önümüzdeki her 5 yılda bir yaklaşık %8 büyüme hedefi beklentisi bulunmaktadır. Son dönemde Arçelik, LC Waikiki, Aygaz önde gelen yatırımcı firmalarımız arasında yer almaktadır.

Bangladeş iş heyeti listesi, firmaların faaliyet alanları, ticari olarak ilgi duydukları sektörlerin detayları, iş forumu taslak programı ve ağırlıklı olarak ilgilenilen sektörler ekte bilgilerinize sunulmaktadır. Bangladeş ile ikili ticaretimiz açısından önemli fırsatlar yaratacak olan Türkiye - Bangladeş İş Forumu’na katılmak isteyen üyelerimizin 21 Eylül 2022, Çarşamba günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1444/18887 linkinde yer alan katılım formunu doldurmaları ve katılım ücretini aşağıda yer alan hesap bilgileri aracılığıyla ödemeleri rica olunur.

Bilgilerinize sunarız.

 

Başvuru ve katılım koşulları:

Katılım ücreti DEİK üyeleri için 270 TL, DEİK Üyesi olmayan firmalar için kişi başı 354 TL'dir. Ödeme sırasında "açıklama" kısmına toplantı adının mutlaka yazılması gerekmektedir.

Hesap Adı: DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU

Banka Adı: YAPI VE KREDİ BANKASI

Şube Adı: GALATASARAY ŞB.

Şube Kodu: 495

Para Birimi: TL

Hesap No: 65554321

IBAN: TR230006701000000065554321

Açıklama: Türkiye - Bangladeş İş Forumu

 

Sponsorluk: Söz konusu iş forumu kapsamında sponsorluk imkanı bulunmaktadır. Sponsorluk gerçekleştirmek isteyen firmalarımızın DEİK/Türkiye - Asya Pasifik İş Konseyleri Bölge Direktörlüğü ile irtibata geçmesi önemle rica olunur.

İlgili kişi: Aycan Damalı, DEİK/ Türkiye-Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatörü

E-posta: [email protected]

Tel: 0 (212) 339 50 74

 

EK 1: İş Heyeti Listesi, Firmaların Faaliyet Alanları

EK 2: İş Forumu Taslak Programı

EK 3: Ağırlıklı Olarak İlgilenilen Sektörler