Türkiye-Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi (ETOK)

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan Meclisimize ulaşan yazılara ithafen, Türkiye-Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi (ETOK-JETCO) 1'inci Dönem Toplantısının 21 Şubat 2024 tarihinde Bratislava'da, Ticaret Bakanımız Sn. Prof. Dr. Ömer BOLAT ile Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sn. Denisa SAKOVA eş başkanlıklarında gerçekleştirileceği belirtilmekte, söz konusu toplantının hazırlık çalışmalarında yararlanmak üzere; 

- Firmalarımızın Slovakya pazarına girişte karşılaştıkları sorunlar ile talep ve değerlendirmelerine ilişkin bilgilere, 

- Genel Sekreterlikleri görev alanına giren konularda Slovakya ile ikili ilişkilerimize ilişkin bilgi notu ile Sayın Bakanımızın Slovak muhatabıyla gerçekleştirecekleri ikili görüşmelerinde istifade edilmek üzere gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin İngilizce konuşma metni önerilerine ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir. 

Bu çerçevede, ülkemiz ile Slovakya arasında ticarette karşılaşılan sorunlar ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerin, firmalarımıza yöneltilen sorun bildirim formları ile birlikte, 06 Şubat 2024 Salı günü mesai bitimine kadar Meclisimize ve e-posta ile [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir. 

Bilgilerinize sunarız.

İlgili Dosyalar