Türkiye-Tacikistan Yuvarlak Masa Toplantısı, 16 Ocak 2023, DEİK Ofisi, Skyland Hk.

Sayın üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan bir yazıda, İki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye-Tacikistan İş Konseyinin, iki taraflı ilişkileri canlı tutmak, Tacikistan’da iş yapmak isteyen Türk firmalarına ilk kaynaktan bilgi sağlamak amacıyla Tacikistan’dan her düzeyde heyetler ile iş insanlarımızı buluşturma çalışmalarına devam etmekte olduğu belirtilmektedir.

Bu bağlamda, 16 Ocak 2023, Pazartesi günü 11:00-12:30 saatleri arasında DEİK ofisinde      (Huzur Mahallesi, Azerbaycan Caddesi Skyland Sky Office No:4, B Blok Kat: 21, Seyrantepe-İstanbul) Tacikistan Ticaret ve Sanayi Odası, Tajinvest, Yatırımlar ve Devlet Mülk Yönetimi yetkilileri ve Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Sayın Ashrafjon Gulov’un yanı sıra farklı sektörlerde faaliyet gösteren Tacik firma yetkililerinin katılımıyla “Tacikistan Yuvarlak Masa Toplantısı’’nın gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

Anılan toplantı çerçevesinde katılımcılara Tacikistan hakkında genel bilgi aktarımının yanı sıra, Türk iş çevrelerinin ilgisini çekebilecek iş ve yatırım olanakları hakkında somut bilgi paylaşımı ve karşılıklı olarak soruların cevaplanması öngörülmektedir. Tacikistan’dan gelecek heyet listesinin kayıt yaptıranlara  bilahare iletileceği belirtilmektedir.

Toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin bağlantıda yer alan online kayıt formunu en geç 13 Ocak 2023, Cuma günü saat 12:00’ye kadar doldurmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.