TÜRKİYE-TUNUS YATIRIM VE İŞ FORUMU - 4 HAZİRAN İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI HK.

Sayın Üyemiz, 

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’ndan alınan bir yazıda, 4 Haziran 16.00-17.30 saatleri arasında, Karşı Kanat Kuruluşumuz UTICA temsilcileriyle ortak bir toplantı gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Ana konuların başında Tekstil olacağı bilgisi üzerine, toplantıda teknik ve sektör bilgisi olan katılımcıların olması toplantının verimli geçmesi açısından önem arz ettiği belirtilmektedir. Türkiye-Tunus Yatırım ve İş Forumu: Tunus Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Kalthoum Ben Rejeb ve beraberindeki İş Heyetinin ülkemizi ziyareti kapsamında DEİK/Türkiye-Tunus İş Konseyi tarafından 5 Haziran 2024 tarihinde, DEİK Merkez Ofisi’nde, T.C. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Sayın Ömer Bolat'ın teşrifleriyle Türkiye-Tunus İş Forumu gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Açılış konuşmaları, sunumların ve ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği İş Forumu’na; Enerji, Dijital Teknolojiler, İnşaat ve Müteahhitlik, Gıda ve Tarım, Sanayi, Sağlık, Turizm, Otomotiv, Tekstil ve Konfeksiyon, Ulaşım ve Lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren Türk ve Tunuslu firmaların katılım sağlaması beklendiği belirtilmektedir. 

Forum kapsamında, ayrıca Tunus bankalarıyla muhabir ilişkisi kurmak ve Tunus'ta öncelikli projeler ve teşvik edilen yatırım fırsatlarına ilişkin görüşmeler yapılacağı ifade edilmektedir. 

Katılım Formu Linki: https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1796/22271

Bilgilerinize sunarız.