Türkiye-Umman 11. KEK/İşinsanları Yuvarlak Masa Toplantısı Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığından alınan bir yazıya atıfla, Türkiye–Umman Karma Ekonomik Komisyon (KEK) 11. Dönem Toplantısı’nın 2-3 Kasım 2022 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir. Toplantıda Eş Başkanlıkların T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Nureddin Nebati ve Umman Ticaret, Sanayi ve Yatırım Teşvik Bakanı Sn. Qais Mohammed Al Yousef tarafından deruhte edileceği bildirilmektedir.

Anılan organizasyon kapsamında, 3 Kasım 2022 tarihinde Sayın Bakanların başkanlığında Ankara'da Türk ve Ummanlı iş insanlarının katılımı ile bir Yuvarlak Masa Toplantısının gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

Bu kapsamda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu koordinasyonunda gerçekleştirileceği belirtilen toplantıya müteahhitlik, madencilik, sağlık (hastane inşası ve ekipmanları), eğitim, PPP, turizm, lojistik, balıkçılık sektörlerinden ihracatçılarımızın katılmasının uygun olacağı bildirilmektedir. DEİK tarafından Umman tarafı katılımcı listesi ve programın bilahare bildirileceği ve kontenjan sınırı olacağı öğrenilen bahse konu Yuvarlak Masa Toplantısının ihracatçılarımıza duyurulması ve katılmak isteyenlerin https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1463/19056 websitesinde yer alan online Katılım Formunu 6 Ekim 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurmaları önemle rica olunur.

Bilgilerinize sunarız.