Türkiye’nin Döngüsel Ekonomiye Geçiş Potansiyelinin Değerlendirilmesi İçin Teknik Destek Projesi (DEEP)

Sayın Üyemiz,

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından IPA kapsamında 2022-2025 yıllarını kapsayan Türkiye’nin Döngüsel Ekonomiye Geçiş Potansiyelinin Değerlendirilmesi İçin Teknik Destek Projesi (DEEP)” yürütülmekte olup, bahse konu proje kapsamında döngüsel ekonominin ana konularını çalışmak üzereAnkara’da Crown Plaza Otel’de 3-6 Ekim 2022 tarihleri arasında kamu ve özel sektöre ayrı ayrı günlerde bilgilendirme yapmak üzere ilk çalıştay faaliyeti gerçekleştirilecektir.

Bahse konu çalıştayın özel sektör ayağında, 4 Ekim 2022 Salı günü 09:30-11:00 arasında bir B2B etkinliği yapılması planlanmaktadır. Söz konusu B2B etkinliğine, proje ortağı Hollanda, Avusturya ve Finlandiya’dan ilk aşamada plastik (mikroplastik, makroplastikler ve deniz çöpü dâhil), tekstil, gıda ve biyokütle, elektronik ve BİT, piller ve araçlar ile geri dönüşüm sektörlerinden (inşaat ve yıkıntı atıkları ve binalar ile ambalaj ve ambalaj atıkları) sektörlerinden yaklaşık 15 yabancı firmanın ikili iş görüşmesine katılımı öngörülmektedir.

Söz konusu ikili iş görüşmelerinin amacı; ulusal ve yabancı şirket temsilcilerinin bir araya gelerek döngüsel ekonomi modelleri, yaklaşımları, başarı hikâyeleri üzerine bilgi alışverişinde bulunması ve ticari iş birliği olanaklarını değerlendirmesi olarak belirtilmiştir. Ayrıca etkinlik kapsamında, döngüsel ekonomiye geçişte idari, ekonomik/finansal, teknik/teknolojik yatırım etkilerinin değerlendirilmesi, sektör temsilcileri ile proje faaliyetlerinin bir sonraki aşamasına yönelik süreklilik ve bağlantılar sağlanması hedeflenmektedir.

Bahse konu çalıştay gündemi ve B2B etkinliğine katılması öngörülen yabancı firmalara ilişkin firma profilleri ekte sunulmakta olup, B2B görüşmelerine katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan başvuru formunu doldurarak 29 Eylül 2022 Perşembe günü saat 12:00’ye kadar [email protected] adresine göndermesi gerekmektedir.

Bilgilerize sunarız.

Ek 1: Başvuru Formu

Ek 2: Çalıştay Gündemi

Ek 3: B2B Görüşmelerine Katılım Sağlayacak Yabancı Firmalar

İlgili Dosyalar

EK1_280922

(0.013413 mb)

EK2_280922

(0.31866 mb)

EK3_280922

(0.218932 mb)