Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı Hk.

Sayın Üyemiz,

 

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği’nden alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Bakanlıkları görev alanı dahilindeki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlenmekte olup, 18 Ağustos ve 25 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazetelerde yayımlanan 5973 ve 5986 Sayılı İhracat ve E-İhracat Destekleri Hakkında Cumhurbaşkanı Kararları ile Bakanlıklarının Yeni Nesil İhracat Destekleri ile Prefinansman Modeli yürürlüğe girdiği belirtilmiştir.

Bu bilgiyi takiben, Ticaret Bakanlığınca 2023 yılında Eğitim Programlarının, önceki dönemde gerçekleştirilen eğitim programlarının, nicelik ve nitelik yönünden daha da geliştirilerek, “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” adı altında hem fiziki hem de çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmiştir.

Bu çerçevede, “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programları16 Mart 2023 Perşembe günü Antalya’da Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin ev sahipliğinde DoubleTree by Hilton Antalya City Center Otel’de aşağıda belirtilmiş program çerçevesinde fiziki olarak gerçekleşeceği tarafımıza bildirilmiştir.

Söz konusu Eğitim Programına etkin katılımın sağlanmasını teminen, https://forms.gle/Bz7K8EdTxJU62Qe57 katılım için linki üzerinden kayıt yapılması gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.