Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerlerinin Bakanlıklarının görev alanı dahilindeki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlendiği, 18 Ağustos ve 25 Ağustos 2022 tarihli Resmî Gazetelerde yayımlanan 5973 ve 5986 Sayılı İhracat ve E-İhracat Destekleri Hakkında Cumhurbaşkanı Kararları ile Bakanlıklarının Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Prefinansman Modeli’nin yürürlüğe girdiği tarafımıza duyurulmuştur.

Anılan yazıda, 2023 yılında söz konusu organizasyonların devamı niteliğinde hem Bakanlıklarınca uygun görülecek illerde fiziki hem de Bakanlıkları ev sahipliğinde Türkiye geneli çevrimiçi “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” adlı eğitim organizasyonları gerçekleştirildiği belirtilmiştir. TİM ve İhracatçı Birliklerimiz ile ihracatçı üyelerimizin ilgili online eğitim programına başvuru yapabileceği ifade edilmiştir.

Bu çerçevede, üçüncü çevrimiçi eğitim T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından, Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak, 9 Mart 2023 tarihinde 13.00-17.15 saatleri arasında gerçekleştirileceği duyurulmuştur.

Öte yandan, programa katılım ücretsiz olduğu, katılmak isteyenlerin 3 Mart 2023 tarihi saat 17.00’ye kadar bağlantıdaki ( http://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/) linkinden online kayıt yaptırmaları gerektiği, kontenjanın 1000 kişi ile sınırlandırıldığı ve kontenjan dolduğunda sistemin otomatik olarak kapandığı bildirilmiştir.

Bununla birlikte, kayıt yaptıran katılımcıların mail adreslerine 7 Mart 2023 tarihinde çevrimiçi katılım linki gönderileceği, kayıt esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmasının önem arz ettiği, e-posta adreslerinde hata olması durumunda bağlantı linki iletilemediği ifade edilmiştir.

Bu kapsamda “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” kayıt linki, eğitim programı akışı ve duyuru görseli ilgili Ek’te (2) yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

 

KAYIT LİNKİ: http://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/  

EKLER:

1) 9 Mart 2023 Eğitim Programı Akışı (1 sayfa)

2) Duyuru Görseli (1 sayfa)