“Renk ve Doku Trend Semineri 2025/2026 Sonbahar – Kış sezonu” Konulu Webinar Hk.

“Renk ve Doku Trend Semineri 2025/2026 Sonbahar – Kış sezonu” Konulu Webinar Hk.

Genel Sekreterliğimiz organizasyonu ve NellyRodi koordinasyonunda, 2025-2026 Sonbahar Kış sezonu trend semineri gerçekleştirildi. 2025-2026 Sonbahar Kış Sezonu’nda, Sürdürülebilirlik bilincinin ön plana çıkacağı belirtildi. Anahtar kelime olan “Yeniden Denge”; Yükseltilmiş basitlik, bütüncüllük, yeni yaklaşım ve projeksiyon teması olarak 4 tema altında ele alındı. 

Yükseltilmiş basitlik temasında; Zıtlıklar içerisinde bulduğumuz dengeden bahsedildi. Kurumsal firmaların yeni sorumluluk projesi her şeyin yeniden değerlendirildiği, hiçbir şey atılmadığı bir projedir. Geri dönüşümün tasarımlara yansıması, iklim krizi ile ilgili tasarımların ön plana çıkarılmasından bahsedildi.

Bütüncüllük temasında; minimal renkler, pirinç ve koza renklerinin, doğadaki sebze ve meyvelerin pastel tonlarının tasarımlara yansıması, sade içerikler kullanarak yapılan tasarımlar ön plana çıkmaktadır.

Yeni yaklaşım temasında; tasarımcıların, müşterilere kendini özel hissettirmek istediği bir temadır. Sessiz lüks, ünlü olmak ve görülmemek anahtar kelimelerdendir. Siyah granit tonlar, altın renkler, parlak metaller temanın öne çıkan renklerindendir. Şıklığın, özel tasarımların ön plana çıktığı tema. Sahte elmas görselleri, altın renkler, obside bronz renkler hem aksesuarlarda hem de kıyafetlerde kullanılabilir. 

Projeksiyon temasında; gerçek dünya ve sanal dünya arasındaki dünya arasında gidip gelen bir dünya, her şeyin zıtlığının iç içe olduğu, tüm kavramların karıştığı bir tema olarak karşımıza çıkmaktadır.

Temaların ifade ettiği anlam ve bu anlama göre renklerin değişimi anlatıldı. Grafik görsellerin renklerle bir araya getirilmesi, sezonun öne çıkan değerleri ve ışık gölge oyunlarının tasarımlara yansıması hakkında bilgi verildi.