TEKNİK TEKSTİL SEKTÖRÜ TECHTEXTIL FRANKFURT’TA BULUŞTU

TEKNİK TEKSTİL SEKTÖRÜ TECHTEXTIL FRANKFURT’TA BULUŞTU

Sektöründe dünyanın en önemli fuarı olan ve teknik tekstilin referansı olarak gösterilen Techtextil Frankfurt Fuarı, 21-24 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlendi. Fuarda 117 ülkeden yaklaşık 63.000 ziyaretçi ve 2.300 katılımcı bir araya gelirken; İtalya, Fransa, Türkiye, İngiltere, Hollanda, Belçika, İspanya, İsviçre ve ABD en fazla ziyaretçilerin geldiği ülkeler oldu.

Milli katılım organizasyonu İTHİB tarafından 5. kez düzenlenen fuarda, Türkiye Pavilyonunda 16 firma yer aldı. 573 metrekare ile tüm zamanların en yüksek alanından oluşan Türkiye Pavilyonu tasarımları ve ürünleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Fuar, Frankfurt Başkonsolos Yardımcısı Sayın Gürol Baş ve Franfkurt Ticaret Ateşesi Sayın Yusuf Yerkel tarafından ziyaret edildi.

Fuara katılan İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Denizer fuarla ilgili olarak, “Teknik tekstiller, tekstil sektörünün geleceği. Dolayısıyla bu fuar bizim için çok önemli. Son 10 yılda Türkiye’nin teknik tekstil üretiminde, ihracatında ve yatırımında bir artış ivmesi var. Askeri ürünler, otomotiv, iş güvenliği, dokunmamış mensucat ve yüksek mukavemetli iplikte ülkemiz önemli bir üretici. Firmalarımıza yapılan stant ziyaretlerinde, Türk firma koleksiyonlarının oldukça inovatif ve standartların oldukça üzerine çıkmış olduğunu görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Techtextil Frankfurt Fuarının da katkıları ile orta vadede 5 milyar dolar ihracat ulaşmayı ve en büyük 5 ihracatçı ülke arasına girmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.