6. KÜMELENME KONFERANSI VE ÇALIŞTAYI

6. KÜMELENME KONFERANSI VE ÇALIŞTAYI

İTHİB Yönetim Kurulu Üyemiz Sultan Tepe, Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT’ın teşrifleriyle gerçekleşen 6. Kümelenme Konferansı ve Çalıştayı Programı’na katılım sağladı. 

Sürdürülebilir Tekstiller Ur-Ge proje faaliyetlerimizin “İyi Uygulama Örneği” seçilmesi sebebiyle Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT ve Bakan Yardımcımız Sayın Ö. Volkan AĞAR tarafından Yönetim Kurulu Üyemiz Sultan Tepe’ye plaket takdim edildi.

“Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Genelge” UR-GE Proje Desteği ile İşbirliği Kuruluşlarımızın, kümelenme anlayışı ve proje yaklaşımı çerçevesinde ihracata yönelik gerçekleştirdikleri faaliyetler desteklenmektedir.
UR-GE projelerini başarı ile yürüten işbirliği kuruluşlarımızın tecrübelerinin paylaşılması, iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması ve tüm illerimizin UR-GE projelerinden faydalanmasının sağlanması amacıyla 2014 yılından bu yana Bakanlığımızca Kümelenme Konferansları
düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT’ın teşrifleriyle, 13 yıldır başarı ile gerçekleştirilen UR-GE proje faaliyetlerinin tanıtımının yapılması, iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması ve son mevzuat değişiklikleri konusunda bilgi paylaşımı amacıyla, 15 Şubat 2024 tarihinde “6. Kümelenme Konferansı” Grand Ankara Hotel & Convention Center’da düzenlenmiştir.