İTHİB DÜNYA DÖNGÜSEL EKONOMİ FORUMUNDA TÜRK TEKSTİL SEKTÖRÜNÜ TEMSİL ETTİ!

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) önderliğinde 2024 Dünya Döngüsel Ekonomi Forumuna (WCEF) katılım sağladı. 15-18 Nisan tarihleri arasında, Brüksel’de düzenlenen organizasyona info-stand ile katılımcı olan İTHİB; tekstil sektörünün döngüsel ekonomi yolculuğunu dünyaya tanıtırken, küresel dönüşümde Türkiye’nin rolüne dikkat çekti. Birlik adına İTHİB Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe ve Besim Özek’in katıldığı etkinlikte Türkiye’yi temsil eden tek kuruluş İTHİB oldu.

Alldenims’ten Gönül Altunışık ve Selvi Yağcı’nın kaynaklarımızı çevresel duyarlılıkla nasıl kullanabileceğinin anlatılması amacıyla, atık kumaşların yeniden yorumlanması ile tasarladığı “Orphan Queen” isimli eseri forum alanında sergilenerek tekstil sektöründe döngüselliğin önemine dikkat çekildi. İTHİB tarafından oluşturulan info stand ve Alldenims iş birliğinde açılan “Orphan Queen” sergisi Forum’da yoğun ilgi gördü.

Etkinlik kapsamında Brüksel'de bulunan İTHİB heyeti, T.C. Büyükelçimiz ve Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Sayın Faruk Kaymakçı’yı, İktisadi Kalkınma Vakfı Brüksel Temsilcisi Sayın Haluk Nuray’ı ve TİM Brüksel Temsilcisi Sayın Mehmet Tan’ı makamlarında ziyaret etti.

Avrupa Birliği tarafından organize edilen saha gezilerine katılım sağlanarak yurt dışında gerçekleştirilen geri dönüşüm uygulamaları hakkında bilgi edinildi.