Meksika Genel Ticaret Heyeti Büyük Bir Başarıyla Gerçekleştirildi!

Meksika Genel Ticaret Heyetimiz, 19-22 Şubat tarihleri arasında, Meksika’nın Başkenti Mexico City’de Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonunda büyük bir başarıyla gerçekleştirildi.

Meksika Büyükelçimiz Sayın İlhan Kemal Tuğ, DENİB Başkanı Sayın Hüseyin Memişoğlu ve Meksikalı 8 Kamu Kurumu temsilcisinin açılış konuşmalarının ardından başlayan B2B görüşmelerinde 35 Türk firmadan 50 katılımcı yer aldı. Tekstil ve hammaddeleri, demir ve demir dışı metaller, kimyevi maddeler ve ürünleri, gıda gibi toplam 9 sektörde faaliyet gösteren Türk firmaları ile Meksikalı 126 alıcı arasında 600'e yakın iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Heyet Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerimiz, Büyükelçimiz İlhan Kemal Tuğ ile Meksika Ulusal Hizmet, Turizm ve Ticaret Odası Başkanı José de Jesús Rodríguez Cárdenas’i makamlarında ziyaret ederek iki ülke arasında ticari iş birliğinin geliştirilmesine yönelik istişarelerde bulundu.