PREMIERE VISION PARIS FUARI MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİ

06-08 Şubat 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleşen Première Vision Paris (fabrics) Fuarı, dünyanın dört bir tarafından hazır giyim üretimine yönelik kumaş üreticilerini, moda tasarımcılarını ve alım gruplarını bir araya getiren ve moda otoritelerinin yakından takip ettiği en önemli etkinlikler arasında yer almaktadır. Paris’te yılda iki kez düzenlenen fuar, dünya modasının küresel gelişimine paralel olarak New York, Milano gibi önemli merkezlerde de etkinliklerini sürdürmektedir. 

Tekstil üreticilerini, tasarımcılarını, distribütörlerini tek bir çatı altında toplayan Premiere Vision Paris Fuarı, Paris Nord – Villepinte Parc Des Expositions fuar alanında düzenlenmiştir. Fuar alanında kumaş, hazır giyim, iplik, deri, aksesuar ve tasarım olmak üzere farklı alt gruplar yer almıştır. Fuarda, 211’i Türk, 1.178 katılımcı firma ürünlerini sergilemiştir. Kumaş alt grubu özeline bakıldığında, 146’sı Türk katılımcı olmak üzere toplam 520 kumaş firması katılım göstermiştir. Fuar ziyaretçi sayısı 30.000 olarak kayıtlara geçmiştir. Milli katılım organizasyonunda 41 Türk firmamız yer almıştır.

Türkiye milli katılımı Birliğimizce yapılan Première Vision Paris (fabrics) Fuarı çerçevesinde 25 metrekarelik katılımcı sıfatıyla iştirak ve 101 metrekarelik trend alanı kiralanmıştır. Fuar alanına en yakın metro istasyonundan fuar alanına yürüme yolu üzerinde, fuar alanına giriş kısmında ve 5. Hall ana kapı üzerinde tanıtım çalışmalarına yer verilmiştir. Ayrıca, fuar dönemi boyunca ziyaretçilere çeşitli eşantiyon malzemelerin dağıtımı ve ikramlık hizmeti gerçekleştirilmiştir. İTHİB standı ve trend alanı 6. Salonda F54 numaralı stantta yer almıştır.

Türkiye milli katılımı Birliğimizce organize edilen Première Vision Paris (fabrics) fuarı kapsamında gerçekleştirilen tanıtım çalışmalarına ek olarak, Türkiye imajını güçlendirmek, Türk tekstil sektörünü yurt dışında daha iyi tanıtmak amacıyla fuara katılım gerçekleştiren Türk firmalarının kumaş trendlerini sergileyebilmeleri için trend alanı oluşturulmuştur.

İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz fuarın ilk gününde Paris Büyükelçimiz Sayın Yunus Demirer ve Ticaret Müşavirlerimiz ile firmalarımızı ziyaret ettiler. Fuarın bir sonraki organizasyonu 02-04 Temmuz 2024 tarihlerinde gerçekleşecektir.