Texhibition Alım Heyeti Hk.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından düzenlenen Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı, 06-08 Mart 2024 tarihlerinde beşinci kez İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.

Texhibition İstanbul Fuarı, İTHİB Başkanı Ahmet ÖKSÜZ ev sahipliğinde; Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer BOLAT teşrifleri, İstanbul Valisi Davut GÜL, Tim Başkanı Mustafa GÜLTEPE, İhracatçı Birlik Başkanları, sektörel dernek başkanları ve sektör temsilcilerinin katılımları ile ziyarete açıldı. 

Dünya tekstil sektörünün buluşma noktası olan Texhibition İstanbul'da; ABD, Kanada, Meksika ve Kolombiya’dan gelen 46 nitelikli alıcı firma ile gerçekleştirilen alım heyeti organizasyonunda, 600’ü aşkın ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. 

Texhibition İstanbul’da, büyük hazır giyim üreticileri, uluslararası zincir mağaza, department store satın alma yöneticileri, kendi markası için koleksiyon yaptıran uluslararası marka ve zincirlerin yöneticileri, belli ürün gruplarında uzmanlaşmış mağazaların yöneticileri, online satış platformlarının yöneticileri, ithalatçı, toptancı firmalar, distribütörler, tasarımcılar, kendi markasıyla üretim yaptıranlar gibi yerli ve yabancı tekstil sektörü ekosisteminden nitelikli profesyoneller ağırlandı.

Ürün kalitesi, tasarım ve işçilik açısından en üst düzeyde örneklerin bir araya geldiği Texhibition İstanbul’da iplik grubu da öne çıktı. Tekstilin en fazla ihtiyaç duyulan hammaddelerinden biri olan iplik sektör öncülerinin yer aldığı Texhibition İstanbul’da nitelikli alıcılarıyla buluştu. Üretim ve tasarım odaklı entegre tesisler, hızlı teslimat süresi, sipariş hacmi esnekliği ile küresel pazarda en gözde tedarikçi ülkesi Türkiye’de uluslararası segmentte organize edilen Texhibition İstanbul, küresel pazarda adından söz ettiren marka bir fuar olarak sektör ajandasında yer aldı.