TÜRKİYE-İSVEÇ EKONOMİ VE TİCARET ORTAK KOMİTESİ HK.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM)’den alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığından alınan yazıya atfen, Türkiye-İsveç Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi II. Dönem Toplantısı’nın Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat ile İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği ve Dış Ticaret Bakanı Sayın Johan Forssell'in eşbaşkanlıklarında 31 Mayıs 2024 tarihinde Stokholm/İsveç'te gerçekleştirilmesinin öngörülmekte olduğu belirtilmekte olup, söz konusu toplantıya yönelik çalışmalarda değerlendirilmek üzere,

Firmalarımızın İsveç pazarına girişte karşılaştıkları sorunlar, talep ve değerlendirmelere ilişkin bilgilere, 

Genel Sekreterliğimiz görev alanına giren konularda İsveç ile ikili ilişkilerimize ilişkin bilgi notu ile Sayın Bakanımızın İsveçli muhatabıyla gerçekleştirecekleri ikili görüşmelerinde istifade edilmek üzere gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin İngilizce konuşma metni önerilerine ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir. 

Bu çerçevede, ülkemiz ile İsveç arasında ticarette karşılaşılan sorunlar ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerin, firmalarımıza yöneltilen sorun bildirim formlarını doldurarak, 29 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 12.00’ye kadar ve e-posta ile [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

İlgili Dosyalar