FRUİT ATTRACTİON 2024 (MADRİD) MİLLİ KATILIM DUYURUSU HK.

Sayın Üyemiz,

Akdeniz İhracatçılar Birliği’nden alınan bir yazıda, 8-10 Ekim 2024 tarihleri arasında Madrid/ İspanya’da düzenlenecek olan FRUIT ATTRACTION Uluslararası Meyve, Sebze Ticaret Fuarı'na Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından Türkiye milli katılımı yapılacağı ifade edilmektedir. Fuara katılmak isteyen firmaların online başvuru formunu doldurmaları ve başvurunun kabul edilmesi için EK’te belirtilen banka hesabına toplam katılım bedelinin %50’sinin 17.05.2024 tarihine kadar yatırılması gerektiği belirtilmektedir. 

Online Başvuru Formu: FRUIT ATTRACTION 2024 / Madrid İspanya

Katılım Bedeli:         Tahmini 591 € /m2 (nakliyesiz) 

                                  Tahmini 623 € /m2 (nakliyeli, bozulabilir ürün hariç, karayolu tek yön)

Fuarda yaş meyve sebze, kuru meyveler, organik ürünler,dondurulmuş meyve-sebze, kabuklu meyveler, baharatlar, taze kesilmiş-hazır taze ürünler, tohum ve fidanlar, bitkiler, paketleme[1]etiketleme makineleri, paketleme malzemeleri,kalite kontrol sistemleri, soğutma-ürün izleme sistemleri, meyve sebze işleme- yıkama sistemlerinin sergilendiği ifade edilmektedir. 

Bu sene 16.si düzenlenecek olan fuara 58.000 m2 alanda 2023 yılında 56 ülkeden yaklaşık 2000 katılımcı firma katıldığı ve söz konusu fuar, 137 ülkeden 90.000 üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçi tarafından ziyaret edildiği belirtilmektedir. 

Fuarın milli katılımının, “5973 sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 698.317 Türk Lirası’na kadar destekleneceği ifade edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.